foto1

Tanečníci /naši profesionáli

Bruise

Miroslav Bruise Žilka sa venuje tanečným štýlom Poppin´, Lockin´ a B boying. Prvý impuls prišiel od D.j. Boba v roku 1993 a tu sa začali prvé tanečné kroky. O dva roky neskôr mu jeho bratranec Maroš predstavil break dance skupinu Ex breakers zo Serede a tu sa to všetko odštartovalo...

Prešlo mnoho rokov, nespočetné množstvo tréningov, driny, tanečných súťaží a vystúpení so skupinou Old School Brothers, pouličného tancovania vo Viedni, televíznych show a talentových súťaží, až ku kariére profesionálneho tanečníka.

Pre viac info navštív stránku : www.miroslavzilka.eu

Čiko

Je jedným z dvojice bratov a zakladateľov skupiny Old School Brothers. Tancu sa venuje od roku 1999, konkrétne tanečným štýlom: poppin´, lockin´, ale hlavne breakdance. Tiež pôsobí ako tanečný lektor a choreograf v rešpektovanej tanečnej škole Old School Brothers, ktorá má na svojom konte nespočetné množstvo prvenstiev a úspechov. Taktiež absolvoval veľa súťaží, jamov, battlov a vystúpení po celej Európe. Medzi tie naj možno zaradiť: koncert 50 Centa, Naughty by Nature, či The Gamea. Je držiteľom SLOVENSKÉHO GUINESSOVHO REKORDU v počte otočiek tela cez chrbát (BABYMILLS). Bboy Čiko žije iba pre tanec

Laci

B-boy Laci sa začal venovať tancu až vo veku 19 rokov. Je teda dôkazom toho, že nikdy nie je neskoro začať tancovať a byť úspešný. Medzi jeho prvé stretnutia s bboyingom patrili tréningy u kamarátov, už aktívnych tanečníkov, ktorí ho ako prví doviedli a hlavne inšpirovali dovtedy ešte pre neho neznámemu tanečnému, ale hlavne životnému štýlu - break dance. Ďalšou veľkou inšpiráciu v jeho začiatkoch bola skupina Flying Step´s, ale aj fínska breakbeatová/electro-hopová skupina Bomfunk MC´s so skladbou Freestyler. Od jeho začiatkov ubehlo už 9 rokov, počas ktorých nadobúdal skúsenosti, či už formou tanečných battlov alebo vystúpení. Neskôr 5 rokov pôsobil ako lektor tanečného krúžku break dance v Zlatých Moravciach. Medzi jeho obľúbené súčasti bboyingu patria freez a power move´s, ktoré predstavujú pevný základ tohto tanečného štýlu."

 

Kami

Kamila Uhrinová tancuje od troch rokov. Začala s tanečným štýlom disco a v desiatich prešla aj na hip-hop a neskôr na break dance. Päť rokov účinkovala v muzikáli Adam Šangala v Divadle Andreja Bagara. Zúčastnila sa viacerých slovenských aj medzinárodných súťaží v tanečnej organizácii IDO. Najväčším úspechom bolo získanie titulu majsterky sveta v street dance show sóle v roku 2007 a určite aj víťazstvo spolu s chalanmi v show Slovensko má talent. Posledné roky ju očaril najmä break dance, no má rada aj lockin a iné old schoolové štýly. Ako jedna z mála dievčat robí headspin, teda točenie na hlave. Taktiež si zaľúbila tanečné battle a práve v roku 2015 vyhrala spolu s ďalšími štyrmi babami battle 5vs5 na súťaži Urban dance v Budapešti a 1vs1 bboying na Urban dance camp v Budapešti. V roku 2015 si vytancovala prvenstvo aj na 6-hodinovom tanečnom maratóne. Momentálne začína študovať všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne.

Nikol

Nikola Králiková začala s tancom v roku 1994 ako trojročná, v tanečnej skupine Jumbáčik v Zlatých Moravciach. Od začiatku tanečnej prípravy prešla viacerými tanečnými štýlmi ako jazz, základy klasického a ľudového tanca až k hip hopu. Do skupiny Old School Brothers sa pripojila v roku 2006. Od tohto momentu sa začala venovať aj štýlom breakdance, poppin a lockin. V súčasnosti sa najviac zameriava na new style, ktorý v súčasnosti vyučuje v Tanečnej škole OSB, kde pôsobí ako lektorka a choreografka. Počas svojej tanečnej kariéry absolvovala množstvo tanečných súťaží a battlov, účinkovala v tanečnom muzikáli Príbeh ulice (2008) v divadle Aréna v Bratislave, tancovala ako predskokan na mnohých koncertoch (Black Eyed Peace, 50 cent, Jay – Z, The Game ..) a tiež vo viacerých televíznych shows (Slávik, Športovec roka, Česko Slovensko má talent..). Veľkou inšpiráciou v tanci sú Paris Goebel, Miguel Zarate, Lile Beniga a speváčka Beyoncé. Za najväčšie súčasné úspechy považuje ocenenia žiakov Tanečnej školy Old School Brothers na národných a medzinárodných súťažiach.

Lili

Liliana Maníková s tancom začala v roku 2006 v rôznych tanečných školách, kde sa venovala hlavne hip hopu. Tancu sa venuje dokopy už 13 rokov. Neskôr však začala pôsobiť v tanečnej škole Old School Brothers, kde bola zo začiatku len žiačkou, no postupom času ju OSB prijali a stala sa členkou skupiny. Roky plynuli a začala sa venovať rôznym tanečným štýlom ( Lockin´, Poppin´, Hip Hop).

Popri tanci sa však venovala gymnastike a workoutu. Počas svojej tanečnej kariéry absolvovala veľa battlov, súťaží, kde získala veľa ocenení. Pôsobila v rôznych klipoch ako napr. pre (Majselfa, Kaliho...) Účinkovala spoločne so skupinou aj v televíznych shows (Česko Slovensko má talent, Krištáľové krídlo...) Popri tancovaní sa venuje aj svojej skupine Old School Brothers girls.

Za najväčšie úspechy považuje ocenenia na celoslovenských súťažiach.

Filip

Filip Nemček tancuje od svojich 14-tich rokov a venuje sa výlučne štýlu break dance. Prvých 7 rokov sa tancu venoval súťažne a na domácej pôde sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko prvenstiev ako jednotlivcovi, tak aj v battloch crew vs crew. Po siedmich rokoch si od tanca dal pauzu a začal sa naplno venovať cvičeniu a práci trénera. Podarilo sa mu presadiť v zahraničí a v Spojených arabských emirátoch trénoval políciu na Vysokej škole policajnej v Abu Dhabi. Vášeň k tancu ho však nikdy neopustila a keď v roku 2019 ukončil svoj pracovný pomer na vysokej škole, tak sa opäť vrátil na Slovensko, kde si ho pod svoje krídla rovno zobrala tanečná skupina Old School Brothers. Stále sa venuje práci trénera, ako Online Tréner a popri tom sa začal opäť venovať aj tréningom breaku. Filip má z breakingu najradšej power moves, freezy a prvky na rukách.

René

Vlastným menom René Šurda, zakladateľ OSB. Predstavuje všestrannú hip-hopovú osobnosť, okrem tancovania sa aktívne venuje graffiti, bodypaintingu...čím sa aj živí. Prvý kontakt s tancom bol v r. 1997. Úplne naplno začal trénovať pomerne neskoro vo svojich 20 rokoch. Inšpirovaný predovšetkým USA scénou od RockSteady crew cez New York City Breakers. Najviac sa venuje štýlu breakdance, ale i poppin a lockin štýlom. Tento člen žije tancom a graffiti úplne naplno a je officiálnym držiteľom slovenského rekordu v počte otočiek na hlave na jedno roztočenie.

Pre viac info navštív stránky: www.renesurda.com a www.kreslenareklama.sk

© 2016 - 2020 OSB. All Rights Reserved. Developed by MrCode NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.x