foto1

Tanečníci /naši profesionáli

Bruise

Miroslav Bruise Žilka sa venuje tanečným štýlom Poppin´, Lockin´ a B boying. Prvý impuls prišiel od D.j. Boba v roku 1993 a tu sa začali prvé tanečné kroky. O dva roky neskôr mu jeho bratranec Maroš predstavil break dance skupinu Ex breakers zo Serede a tu sa to všetko odštartovalo...

Prešlo mnoho rokov, nespočetné množstvo tréningov, driny, tanečných súťaží a vystúpení so skupinou Old School Brothers, pouličného tancovania vo Viedni, televíznych show a talentových súťaží, až ku kariére profesionálneho tanečníka.

Pre viac info navštív stránku : www.miroslavzilka.eu

Bboy Čiko

Je jedným z dvojice bratov a zakladateľov skupiny Old School Brothers. Tancu sa venuje od roku 1999, konkrétne tanečným štýlom: poppin´, lockin´, ale hlavne breakdance. Tiež pôsobí ako tanečný lektor a choreograf v rešpektovanej tanečnej škole Old School Brothers, ktorá má na svojom konte nespočetné množstvo prvenstiev a úspechov. Taktiež absolvoval veľa súťaží, jamov, battlov a vystúpení po celej Európe. Medzi tie naj možno zaradiť: koncert 50 Centa, Naughty by Nature, či The Gamea. Je držiteľom SLOVENSKÉHO GUINESSOVHO REKORDU v počte otočiek tela cez chrbát (BABYMILLS). Bboy Čiko žije iba pre tanec

Bboy René

Vlastným menom René Šurda, zakladateľ OSB. Predstavuje všestrannú hip-hopovú osobnosť, okrem tancovania sa aktívne venuje graffiti, bodypaintingu...čím sa aj živí. Prvý kontakt s tancom bol v r. 1997. Úplne naplno začal trénovať pomerne pozde vo svojich 20 rokoch. Inšpirovaný predovšetkým USA scénou od RockSteady crew cez New York City Breakers. Najviac sa venuje štýlu breakdance ale i poppin a lockin štýlom. Tento člen žije tancom a graffiti úplne naplno a je officiálnym držiteľom Slovenského rekordu v počte točiek na hlave na jedno roztočenie.

Pre viac info navštív stránky: www.renesurda.com a www.kreslenareklama.sk

 

Bgirl Kami

Kamila Uhrinová tancuje od troch rokov. Začala s tanečným štýlom disco a v desiatich prešla aj na hip-hop a neskôr na break dance. Päť rokov účinkovala v muzikáli Adam Šangala v Divadle Andreja Bagara. Zúčastnila sa viacerých slovenských aj medzinárodných súťaží v tanečnej organizácii IDO. Najväčším úspechom bolo získanie titulu majsterky sveta v street dance show sóle v roku 2007 a určite aj víťazstvo spolu s chalanmi v show Slovensko má talent. Posledné roky ju očaril najmä break dance ,no má rada aj lockin a iné old schoolové štýly. Ako jedna z mála dievčat robí headspin ,teda točenie na hlave. Taktiež si zaľúbila tanečné battle a práve v roku 2015 vyhrala spolu s ďalšími štyrmi babami battle 5vs5 na súťaži Urban dance v Budapešti a 1vs1 bboying na Urban dance camp v Budapešti. V roku 2015 si vytancovala prvenstvo aj na 6-hodinovom tanečnom maratóne. Momentálne začína študovať všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne.

Nikol

Nikola Králiková začala s tancom v roku 1994 ako trojročná, v tanečnej skupine Jumbáčik v Zlatých Moravciach. Od začiatku tanečnej prípravy prešla viacerými tanečnými štýlmi ako jazz, základy klasického a ľudového tanca až k hip hopu. Do skupiny Old School Brothers sa pripojila v roku 2006. Od tohto momentu sa začala venovať aj štýlom breakdance, poppin a lockin. V súčasnosti sa najviac zameriava na new style, ktorý v súčasnosti vyučuje v Tanečnej škole OSB, kde pôsobí ako lektorka a choreografka. Počas svojej tanečnej kariéry absolvovala množstvo tanečných súťaží a battlov, účinkovala v tanečnom muzikáli Príbeh ulice (2008) v divadle Aréna v Bratislave, tancovala ako predskokan na mnohých koncertoch (Black Eyed Peace, 50 cent, Jay – Z, The Game ..) a tiež vo viacerých televíznych shows (Slávik, Športovec roka, Česko Slovensko má talent..). Veľkou inšpiráciou v tanci sú Paris Goebel, Miguel Zarate, Lile Beniga a speváčka Beyoncé. Za najväčšie súčasné úspechy považuje ocenenia žiakov Tanečnej školy Old School Brothers na národných a medzinárodných súťažiach.

Bboy Laci

B-boy Laci sa začal venovať tancu až vo veku 19 rokov. Je teda dôkazom toho, že nikdy nie je neskoro začať tancovať a byť úspešný. Medzi jeho prvé stretnutia s bboyingom patrili tréningy u kamarátov, už aktívnych tanečníkov, ktorí ho ako prví doviedli a hlavne inšpirovali dovtedy ešte pre neho neznámemu tanečnému, ale hlavne životnému štýlu - break dance. Ďalšou veľkou inšpiráciu v jeho začiatkoch bola skupina Flying Step´s, ale aj fínska breakbeatová/electro-hopová skupina Bomfunk MC´s so skladbou Freestyler. Od jeho začiatkov ubehlo už 9 rokov, počas ktorých nadobúdal skúsenosti, či už formou tanečných battlov alebo vystúpení. Neskôr 5 rokov pôsobil ako lektor tanečného krúžku break dance v Zlatých Moravciach. Medzi jeho obľúbené súčasti bboyingu patria freez a power move´s, ktoré predstavujú pevný základ tohto tanečného štýlu."

© 2016 - 2019 OSB. All Rights Reserved. Developed by MrCode NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.x