foto1

Tanečníci /naši profesionáli

Bruise

Miroslav Bruise Žilka sa venuje tanečným štýlom Poppin´Lockin´ a B boying. Prvý impuls prišiel od D.j. Boba v roku 1994 a tu sa začali prvé tanečné kroky. O dva roky neskôr mu jeho bratranec Maroš predstavil break dance skupinu Ex breakers zo Serede a tu sa to všetko odštartovalo...

Prešlo mnoho rokov, nespočetné množstvo tréningov, driny, pouličného tancovania vo Viedni, tanečných súťaží a vystúpení so skupinou Old School Brothers, televíznych show a talentových súťaží, až ku kariére profesionálneho tanečníka.

Pre viac info navštív stránku: 

www.miroslavzilka.eu

 

Čiko

Je jedným z dvojice bratov a zakladateľov skupiny Old School Brothers. Tancu sa venuje od roku 1999, konkrétne tanečným štýlom: poppin´, lockin´, ale hlavne breakdance. Tiež pôsobí ako tanečný lektor a choreograf v rešpektovanej tanečnej škole Old School Brothers, ktorá má na svojom konte nespočetné množstvo prvenstiev a úspechov. Taktiež absolvoval veľa súťaží, jamov, battlov a vystúpení po celej Európe. Medzi tie naj možno zaradiť: koncert 50 Centa, Naughty by Nature, či The Gamea. Je držiteľom SLOVENSKÉHO GUINESSOVHO REKORDU v počte otočiek tela cez chrbát (BABYMILLS). 

 

Laci

B-boy Laci sa začal venovať tancu až vo veku 19 rokov. Je teda dôkazom toho, že nikdy nie je neskoro začať tancovať a byť úspešný. Medzi jeho prvé stretnutia s bboyingom patrili tréningy u kamarátov, už aktívnych tanečníkov, ktorí ho ako prví doviedli a hlavne inšpirovali dovtedy ešte pre neho neznámemu tanečnému, ale hlavne životnému štýlu - break dance. Ďalšou veľkou inšpiráciu v jeho začiatkoch bola skupina Flying Step´s, ale aj fínska breakbeatová/electro-hopová skupina Bomfunk MC´s so skladbou Freestyler. Od jeho začiatkov ubehlo už 9 rokov, počas ktorých nadobúdal skúsenosti, či už formou tanečných battlov alebo vystúpení. Neskôr 5 rokov pôsobil ako lektor tanečného krúžku break dance v Zlatých Moravciach. Medzi jeho obľúbené súčasti bboyingu patria freez a power move´s, ktoré predstavujú pevný základ tohto tanečného štýlu."

 

Filip

Filip Nemček tancuje od svojich 14-tich rokov a venuje sa výlučne štýlu break dance. Prvých 7 rokov sa tancu venoval súťažne a na domácej pôde sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko prvenstiev ako jednotlivcovi, tak aj v battloch crew vs crew. Po siedmich rokoch si od tanca dal pauzu a začal sa naplno venovať cvičeniu a práci trénera. Podarilo sa mu presadiť v zahraničí a v Spojených arabských emirátoch trénoval políciu na Vysokej škole policajnej v Abu Dhabi. Vášeň k tancu ho však nikdy neopustila a keď v roku 2019 ukončil svoj pracovný pomer na vysokej škole, tak sa opäť vrátil na Slovensko, kde si ho pod svoje krídla rovno zobrala tanečná skupina Old School Brothers. Stále sa venuje práci trénera, ako Online Tréner a popri tom sa začal opäť venovať aj tréningom štýlu break dance. Filip má z breakingu najradšej power movesfreezy a prvky na rukách.

Pali

Pali Molnar sa venuje tancu už od svojich šiestich rokov. Jeho obľúbený tanečný štýl je breakdance a akrobacia v ktorej mimoriadne vyniká. Tanečnú školu OSB začal navštevovať vo svojich 7 rokoch. Zúčastnil sa mnohých tanečných súťaží, kde získal množstvo ocenení. Postupom času sa prepracoval do skupiny OSB, ktorá ho aktívne zapojila do svojich profesionálnych vystúpení.

 

René

Vlastným menom René Šurda je zakladateľ OSB. Predstavuje všestrannú hip-hopovú osobnosť, okrem tancovania sa aktívne venuje graffitibodypaintingu a tetovaniu...čím sa aj živí. Prvý kontakt s tancom bol v r. 1997. Úplne naplno začal trénovať pomerne neskoro vo svojich 20 rokoch. Inšpirovaný predovšetkým USA scénou od RockSteady crew cez New York City Breakers. Najviac sa venuje štýlu breakdance. René je officiálnym držiteľom slovenského rekordu v počte otočiek na hlave na jedno roztočenie.

Pre viac info navštív stránky: 

www.renesurda.com a www.kreslenareklama.sk

 

Kami

Kamila Uhrinová tancuje od troch rokov. Začala s tanečným štýlom disco,no neskôr ju pohltil hip-hop. Päť rokov účinkovala v muzikáli Adam Šangala v Divadle Andreja Bagara. Zúčastnila sa viacerých slovenských aj medzinárodných súťaží v tanečnej organizácii IDO. Najväčším úspechom bolo získanie titulu majsterky sveta v street dance show sóle v roku 2007 a určite aj víťazstvo spolu s chalanmi v show Slovensko má talent. Posledné roky ju očaril najmä break dance, lockin a iné old schoolové štýly. Ako jedna z mála dievčat robí headspin, teda točenie na hlave.

Nikol

Nikola Králiková začala s tancom v roku 1994 ako trojročná, v tanečnej skupine Jumbáčik v Zlatých Moravciach. Od začiatku tanečnej prípravy prešla viacerými tanečnými štýlmi ako jazz, základy klasického a ľudového tanca až k hip hopu. Do skupiny Old School Brothers sa pripojila v roku 2006. Od tohto momentu sa začala venovať aj štýlom breakdance, poppin a lockin. V súčasnosti sa najviac zameriava na new style, ktorý v súčasnosti vyučuje v Tanečnej škole OSB, kde pôsobí ako lektorka a choreografka. Počas svojej tanečnej kariéry absolvovala množstvo tanečných súťaží a battlov, účinkovala v tanečnom muzikáli Príbeh ulice (2008) v divadle Aréna v Bratislave, tancovala ako predskokan na mnohých koncertoch (Black Eyed Peace, 50 cent, Jay – Z, The Game ..) a tiež vo viacerých televíznych shows (Slávik, Športovec roka, Česko Slovensko má talent..). Veľkou inšpiráciou v tanci sú Paris Goebel, Miguel Zarate, Lile Beniga a speváčka Beyoncé. Za najväčšie súčasné úspechy považuje ocenenia žiakov Tanečnej školy Old School Brothers na národných a medzinárodných súťažiach.

Natália

Tancu sa začala venovať v roku 2008. Do tanečnej školy OSB prišla ako 8 ročná v roku 2012. Zamilovala si tanečný štýl breakin’ a akrobatické prvky. Jej najväčším vzorom je Bgirl Kami a Bboy Čiko. Absolvovala niekoľko battles a súťaží. Získala mnoho ocenení a mala možnosť vystupovať v rôznych televíznych programoch. V roku 2019 začala študovať na Súkromnom Konzervatóriu v Nitre, odbor tanec. Od roku 2022 pôsobí ako lektorka gymnastiky v tanečnej škole OSB. Za svoj najväčší úspech považuje to, že môže tancovať na jednom javisku s Old School Brothers a vyučovať v škole, kde vyrastala.

 

Romana

Tancuje od šiestich rokov. Začala s tanečným štýlom hip-hop, ktorý si zamilovala. Neskôr pribudlo disco a street dance. Päť rokov sa venovala týmto štýlom a tancovala v tanečnom klube Jumping Šaľa. Zúčastnila sa na medzinárodných súťažiach tanečnej organizácie IDO na ktorých získala mnoho ocenení. Tanečnú školu Old School Brothers navštevuje od roku 2019. Zoznámila sa s novými štýlmi ako Locking, Popping, Breakdance, House a Waacking. Taktiež bola úspešná v rôznych súťažiach a battles. Od roku 2022 vystupuje s OSB na vystúpeniach a koncertoch ako bol Dj Bobo, Krištáľové krídlo, Česko - Slovensko má talent a v televíznych programoch, za čo im je veľmi vďačná. Jej inšpiráciou v tanci je trénerka Nikolka. V súčasnosti sa venuje štýlom hip-hop a dance hall.

© 2016 - 2020 OSB. All Rights Reserved. Developed by MrCode NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.x